15 kwiecień 2023

Szkolenie: Badanie percepcji wzrokowej - Warszawa

Dnia 15.04.23r. w Warszawie odbyło się szkolenie dot. badania percepcji wzrokowej, które poprowadził dr. Szymon Zielonka. Szkolenie było skierowane do lekarzy, okulistów, optometrystów, ortoptystów oraz specjalistów z dziedziny edukacji. Jego głównym celem było omówienie kluczowych aspektów skutecznej diagnostyki.

Dzięki szkoleniu nasi uczestnicy zdobyli wiedzę w zakresie problemów wzrokowych u dzieci i ich wpływu na proces nauki, czytanie, pisanie, koncentrację oraz zdolności matematyczne. Ponadto uczyli się wykonywać i interpretować testy diagnostyczne związane z analizą wzrokową oraz integracją wzrokowo-motoryczną.

Podczas szkolenia podkreślono, że dobra diagnostyka to nie tylko zdolność do rozpoznania obecności wszelkich nieprawidłowości, ale również umiejętność powiązania ich z głównym problemem, który dotyka danego dziecka. Jeśli takiego powiązania nie ma, konieczne jest kontynuowanie poszukiwań. To pierwszy i nadrzędny etap na drodze do poprawy sytuacji.
 
Dlaczego właśnie badanie percepcji wzrokowej odgrywa kluczową rolę w tym procesie? Percepcja wzrokowa to czynnik, który ma ogromny wpływ na sukces edukacyjny dziecka, zwłaszcza w pierwszych latach nauki. Jakiekolwiek zaburzenie w tej dziedzinie może prowadzić do trudności szkolnych. To właśnie te trudności mogą wpływać na samoocenę dziecka, nasilać objawy depresji oraz wywoływać lęki. Każde dziecko zasługuje na szybką i efektywną pomoc, zgodną z najnowszymi osiągnięciami nauki.


Napisz do nas

Imię
Nazwisko
Telefon
Email
Przedmiot zainteresowania
Treść
Firma

Zgody

* Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w zgłoszeniu przez firmę POLGROP SP. Z O.O. z siedzibą w Sopocie przy ul. Kościuszki 11A na potrzeby realizacji zgłoszenia.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla celów marketingowych i statystycznych, w trakcie a także po wygaśnięciu usług realizowanych przez Serwis. Dane nie będą udostępniane innym podmiotom. Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego I Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 R. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych) dane zamieszczam dobrowolnie, mam prawo dostępu do treści swoich danych, ich poprawiania i żądania zaprzestania przetwarzania moich danych osobowych.
Prosimy o wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych. Bez jej oznaczenia nie będzie możliwe wysłanie formularza, a także przesłanie Państwu odpowiedzi drogą elektroniczną. W każdej chwili przysługuje Państwu prawo wglądu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, ograniczenia przetwarzania, usunięcia, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu oraz prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie. Administratorem danych osobowych jest POLGROP SP. Z O.O. Podanie danych osobowych, które przetwarzane będą w celach marketingowych jest dobrowolne.

Używamy plików cookie, aby poprawić komfort korzystania z naszej witryny.